O projektu

I když tomu kolem vás možná ještě tolik nenasvědčuje, virtuální realita se chystá vtrhnout do naší práce a životů. A slibuje být stejnou revolucí, jakou byl vynález telefonu nebo internetu.

Důležitou součástí naší práce je rozumět trendům digitální transformace světa jako je tento. Vidět za roh, chápat příležitosti i rizika, které přináší, abychom mohli být průvodcem našich klientů v této překotně se měnící době exponenciálního technologického pokroku. Pomoci jim se orientovat, adaptovat a prosperovat v ní. A to je posláním Etnetera Group.

 

Hrát si a experimentovat

Není lepšího způsobu učení než si hrát a zkoušet. Tak vznikla i VRnisáž – pozvali jsme přes osmdesát lidí z firem a okolí  Etnetera Group do našeho experimentálního ateliéru virtuální reality a nechali je tvořit na téma vánoc. Výsledkem je téměř stovka prostorových kreseb, jejichž výběr můžete shlédnout ve virtuální galerii. Co se do prostoru výstavní síně nevešlo je pak k nalezení ve sbírkách.

Výsledná výstava nebyla ale nakonec to hlavní, ostatně až na výjimky šlo o amatéry. Šlo hlavně o to si něco vyzkoušet, něco se naučit a zprostředkovat tvůrcům ochutnávku toho, o čem virtuální realita je (a materiál k přemýšlení, o čem ještě bude). VR kreslení je jednoduchý a přitom krásný a silný zážitek, který se k tomu skvěle hodí. A o něj šlo především.

Videa z VR kreslení

Ve snaze přiblížit lidem, co v projektu děláme a dát tvůrcům, způsob, jak svůj zážitek sdílet, jsme si vyzkoušeli další zajímavou disciplínu – míchání videa z virtuální reality a z normálních kamer, tzv. mixed reality.

Výsledkem jsou krátká videa z kreslení ve VR.

Technologie za VRnisáží

Kreslení: VR brýle HTC Vive s dvěma ovladači a systémem prostorového trackingu

Mixed reality videa z kreslení: Třetí HTC ovladač (pro synchronizaci poloh virtuální a reálné kamery), OBS Studio, 2 x GoPro Hero 4, zelené plátno, 2 x studiová světla

Kdo za to může

Projekt VRnisáže a VR ateliér vznikl díky štědrosti a nadšencům z firem PixmanActivate, Etnetera a Motion a za podpory ostatních z Etnetera Group. Neobešli bychom se ani bez rad Jana Jirsy (Unity 3D), pomocné ruky Lopola (3D) a Jana Husáka (mixed reality setup).

Kontakt

Dotazy, komentáře nebo cokoliv kolem VR/AR směřujte na vratelier@etneteragroup.com.